Domů

New York, stejně jako celé Spojené státy americké, jsou místem neomezených možností. Kromě toho New York nabízí něco víc než jiná velkoměsta. Pojďte se se mnou projít New Yorkem. Ukážu Vám New York očima těch kteří jej navštívili nebo jsou jejich občany. NewYorkem.cz a jste tam.

The City of New York je vskutku zajímavé město, jedná se o nejlidnatější město Spojených států a má v sobě hromadu kladných i záporných věcí. Rozhodně se jedná o město velice odlišné od ostatních a svým způsobem nabízí návštěvníkům naprosto neuvěřitelné emotivní zážitky či nepochopitelné důvody, proč se neustále vracet.

Máte-li chuť se do New Yorku vydat, pak zde najdete hromadu informací o dopravě, historii, architektuře, kultuře, nebo informace o tom, kde nakupovat. Dále se můžete informovat o tom, kolik je přibližná cena za letenku (plus poplatky), kde jí koupit a jaké možnosti cestování do New Yorku jsou.

Nabízím reálný přehled o tom, jak se v New Yorku žije. Najdete zde pěkné fotky různých čtvrtí a nejen díky komentářům se dozvědět, kam pro které účely zajít. Na své si přijdou jak plážové typy, tak nadšenci hip-hopu, zvířat, nebo třeba amerického fotbalu. Ne nadarmo se o New Yorku říká že nikdy nespí. Protože zdejší obyvatelé svůj život opravdu užívají a v jistém směru milují a noční město a ulice. V noci to tu žije skoro stejně jako ve dne, což najdete jen v několika málo jiných městech.

Mnozí se z filmů marně domnívají, že New York je město s vysokou kriminalitou, nicméně pokud se necháte informovat, zjistíte, že takovýto stav zde panoval v osmdesátých a na začátku devadesátých let, od roku 2005 se stal New York jedním z pětadvaceti nejzabezpečenějších velkoměst, což je vzhledem k minulým statistikám opravdu obrovský pokrok. Není tedy důvod se obávat, že Vás na ulici někdo přepadne, jsou to jen naprosto smyšlené informace, které si lidé vytvořili na základně filmů.

Co se dopravy týče, kupodivu zde mnoho lidí nemá automobil. Konkrétně na Manhattanu nevlastní automobil až neuvěřitelných 75%. Na druhou stranu je zde velice rozsáhlá železniční trať a metro přepraví přibližně 1,5 miliard obyvatel ročně. Dále se zde mohutně objevují žluté taxíky a najdeme zde obrovskou flotilu autobusů, takže o dopravu nouze není. Na rozdíl od ostatních měst (cca 8%) je zde pěší chůze či cyklistika formou dopravy využívána jednadvaceti procenty občanů, takže se jedná o město energicky velice efektivní.